Chcete si vytvořit vlastní 3D model? Seznámit se blíže s virtuální a rozšířenou realitou, dozvědět se o způsobu útoku na šifrovanou komunikaci? Proniknout do tajemných zákoutí temného webu? Vyzkoušet si metody biometrie? Pokud ano, tahle zóna je přesně pro vás. Nabízí širokou škálu praktických workshopů. Už jste si vybrali ten svůj?

Program

 • , Workshop: vytvoření prototypu na 3D tiskárně
  Kde: R109

  Co je 3D modelování? Jaké technologie se využívají pro tvorbu 3D modelů? Pokud vás tohle zajímá, jste tu správně. Navíc budete mít možnost podívat se na praktickou ukázku. Kdo si bude chtít vyzkoušet vytvořit prototyp vlastnoručně sám přímo na místě, nechť si s sebou přinesou vlastní notebook.

  Workshop vede Zdeněk Juříček, trvá 1,5 hodiny a opakuje se v  časech 9:00 a 11:00. Kapacita je omezena, v případě zájmu je nutné se předem registrovat.

 • , , Workshop: MITM útok na SSL/TLS s manipulací obsahu
  Kde: A113

  Ukázka Man-in-the-Middle útoku na šifrované spojení TLS spolu s manipulací obsahu provozu. Prezentace popisuje způsob, jak je možné takového útoku dosáhnout umístěním běžného výpočetního prvku PC, notebooku, Raspberry PI "doprostřed" komunikace mezi oběť a poskytovatele služeb.

  Workshop vede Ing. Jan Pluskal, trvá 1,5 hodiny a opakuje se v časech 9:00, 11:00 a 13:00. Kapacita je omezena, v případě zájmu je nutné se předem registrovat.

 • , , , Workshop: Seznamte se s virtuální/rozšířenou realitou na vlastní kůži
  Kde: O105

  Co je virtuální a rozšířená realita? Jaké jsou mezi nimi rozdíly? K čemu je to dobré? Přijďte si zahrát zábavnou VR hru, ovládat prostorové grafické rozhraní gesty jako Tony Stark, či nakreslit umělecké dílo ve fyzickém prostoru v rozšířené realitě.

  Workshop vede Ing. Daniel Bambušek, trvá 1 hodinu a opakuje se v  časech 9:00, 10:00, 11:00 a 13:00. Kapacita je omezena, v případě zájmu je nutné se předem registrovat.

 • , , Workshop: Monitoring temného webu
  Kde: C304

  Co je to temný web a co se na něm skrývá? Jak vypadají a fungují tržiště s převážně nelegálním obsahem, která jsou zde provozována? Jaké jsou naše možnosti pro boj s nimi?

  Workshop vede Ing. Daniel Dolejška, trvá 1 hodinu a opakuje se v časech 9:00, 10:00 a 11:00. Kapacita je omezena, v případě zájmu je nutné se předem registrovat.

 • , Workshop: Docker na CICD (TESCAN Brno)
  Kde: M104

  Sestavení projektu ze zdrojových kódů, testování a vytváření nasaditelného balíčku obvykle probíhá na serveru. Ukážeme si jak pomocí Dockeru vytvořit předvídatelné a opakovatelné CI/CD prostředí právě pro tyto úkoly.

  Workshop realizuje firma TESCAN Brno. Workshop trvá 1,5 hodiny a opakuje se v časech 9:00 a 11:00. Kapacita je omezena, v případě zájmu je nutné se předem registrovat.
  Nutný vlastní notebook.

 • , , Workshop: Biometrie
  Kde: S214

  Pojďte se seznámit s biometrií a dozvědět se, kde a jak se používá. Workshop je zaměřen na rozpoznávání osob na základě obličeje a otisků prstů. Vyzkoušíte si technologie pro snímání otisků prstů a obličeje a uvidíte, jak se tato data dále zpracovávají.

  Workshop vede Ing. Tomáš Goldmann, trvá 1 hodinu a opakuje se v časech 10:00, 11:00 a 12:00. Kapacita je omezena, v případě zájmu je nutné se předem registrovat.

 • , Workshop: USB Audio demo (NXP Semiconductor)
  Kde: L306

  Vytvořte si vlastní externí USB zvukovou kartu s pomocí MCUXpresso Config Tools a IMXRT1050-EVKB vývojové desky.

  Workshop realizuje firma NXP Semiconductor, trvá 1,5 hodiny a opakuje se v časech 11:00 a 13:00. Kapacita je omezena, v případě zájmu je nutné se předem registrovat.

 • , Workshop: Design Thinking workshop (SAP)
  Kde: M103

  Ochutnej Design Thinking – zažij tvorbu produktů, které zákazníci milují. Na příkladech z běžného života se vyzkoušíte, jak navrhovat použitelná řešení pomocí metodiky Design Thinking (DT).

  Workshop realizuje firma SAP, trvá 1 hodinu a opakuje se v časech 11:00 a 13:00. Kapacita je omezena, v případě zájmu je nutné se předem registrovat.

 • Workshop: Git pro data - reprodukovatelné trénování neuronových sítí (Innovatrics)
  Kde: M104

  Ukázka nástrojů a možností pro verzování trénovacích dat a tréninku neuronové sítě - nástroj dvc a jeho použití pro strojové učení. Možnost vyzkoušet si verzování dat + trénink konvoluční neuronové sítě s verzováním.

  Workshop realizuje firma Innovatrics, kapacita je omezena, v případě zájmu je nutné se předem registrovat.
  Nutný vlastní notebook.

 • , Workshop: IoT pro ZŠ a SŠ (Honeywell)

  ZRUŠENO

 • Workshop: Snap Workshop - nejen pro středoškoláky (SAP)
  Kde: N204

  Vyzkoušejte si základy algoritmizace a programování hravým způsobem.

  Workshop realizuje firma SAP, kapacita workshopu je omezena, v případě zájmu je nutné se předem registrovat.

 • Workshop: Introduction to and hands-on-labs experience with GraalVM and Native Image (Oracle)
  Kde: N205

  The presentation targets audience interested in the Java ecosystem, and, specifically, in GraalVM as, we dare to say, the best available technology nowadays. We will start by a short overview of GraalVM and its advantages compared to the traditional JDKs. Then we will gradually switch to an interactive workshop. The participants will perform steps in a self-contained learning platform provided by Oracle. The hands-on lab experience will help you try GraalVM, compare the Java application startup times and peak performance and see the GraalVM advantages in practice.

  Workshop realizuje firma Oracle, kapacita workshopu je omezena, v případě zájmu je nutné se předem registrovat.
  Workshop bude probíhat v angličtině.

SCIENCE ZONE EDU ZONE ACTIVITY ZONE KIDS ZONE FOODS ZONE MUSIC ZONE ART ZONE