Festival FIT je setkání u příležitosti 20. výročí založení Fakulty informačních technologií a tedy i příležitostí k seznámení se s vědou, kterou zde děláme. Tahle zóna bude hodně našlapaná. Představíme vědu a výzkum na FIT, práce našich talentovaných studentů a studentek a ukážeme i vědu v atraktivních, interaktivních formách.

Program

 • Excel@FIT prezentace nejlepších studentských prací
  Kde: D105

  Excel@FIT je studentská konference inovací, technologií a vědy v IT, která napomáhá sdílení myšlenek, nápadů a řešení mezi studenty, firmami a všemi těmi, kteří mají co říct v oblasti IT. Přijďte se podívat i vy, jaké talenty na FIT máme.

 • Věda a výzkum na FIT
  Kde: D105
  Představíme Vám, co vlastně znamená výzkum v oblasti informačních technologiích a jakým tématům v IT se věnují výzkumné skupiny na FIT. Nahlédnete pod pokličku technologií, se kterými se v životě běžně setkáváte.
 • Prohlídky laboratoří

  Rendering, počítačová grafika: techniky zobrazování v reálném čase. Ukázky zobrazování Light Fields, holografické displeje, virtuální reality. Fotorealistické zobrazování a technologie počítačových her. Místnost Q202.

  Robotické rameno: Návrh a vývoj vlastního robotického ramene. Ukázka funkčnosti na jednoduché úloze. Místnost L103.

  Terapeutem přes virtuální realitu: Možnost vyzkoušet si roli terapeuta a pacienta, kteří společně procházejí traumatizujícím virtuálním zážitkem. Jen doufejme, že Vás terapeut omylem neteleportuje tam, kam nemá. Součástí bude i malá soutěž se Stroopovým testem, který spočívá v rychlé identifikaci barev, přičemž barva fontu je v rozporu s významem slova. Místnost O202.

  Automatický přepis komunikace mezi pilotem a letištní věží: Ukázka praktické aplikace pokročilých technologií z oblasti rozpoznávání řeči, které se na FIT věnuje výzkumná skupina Speech@FIT. Místnost L201. "*Interakce člověka s průmyslovým robotem:*

  Interakce člověka s průmyslovým robotem: Experimentální pracoviště pro výzkum efektivních způsobů interakce člověka a robotického manipulátoru s využítím rozšířené reality. Místnost O104.

 • Excel@FIT - Veřejnost vybírá nejlepší práce

  Excel@FIT  je studentská konference inovací, technologií a vědy v IT. Díky přehlídce studentských prací se dozvíte, jakými směry se ubírá uvažování našich studentů a studentek a budete mít zároveň možnost prohlédnout si interiéry křídel A a C fakulty.

  Hlasovací lístky si vyzvedněte ve foyer budovy D.

 • FabLab Experience

  Na ulici Božetěchova bude pro vás přistaven kamion FabLab Experience nabízejí výběr technické sofistikované zábavy. Jeho návěs se promění v dílnu plnou moderních výrobních strojů. Roboti, 3D tiskárny, řezací plotr, elektronový mikroskop a mnoho dalšího si můžete osahat a vyzkoušet.

 • Muzeum výpočetní techniky
  Kde: A117

  Jak vypadaly IT technologie v dobách minulých? Tak na to se můžete podívat v našem malém milém muzeu. Uvidíte, co jste možná dosud neviděli. Otevřeno bude v průběhu celého dne až do odpoledních hodin.

 • Prezentace partnerů FIT

  Výzkumné a vývojové centrum Honeywell pro letecké a vesmírné aplikace.
  Honeywell a ukázky produktů v oblasti aerospace, fotokoutek a občerstvení. Prezentace firmy Honeywell.

  Luštěnky a soutěže z elektronového mikroskopu.
  Hlavolamy, kvízy, házení míčků - soutěže pro děti i dospělé. Prezentace firmy Thermo Fisher Scientific Brno s.r.o..

  Vývojová centra NXP Semiconductor se představují.
  Představení NXP a oblastí, kterým se věnuje - dema (HomeKit, Android/Windows 10 demo, Surround View, Quad Motor Control NXPLive, Flying Glasses). Prezentace firmy NXP Semiconductors.

  Představujeme služby v oblasti designu a vývoje rozsáhlých informačních systémů.
  Seznámení s produkty firmy pro studenty i širokou veřejnost. Prezentace firmy Seacomp.

  Interaktivní ukázka high-end lokační UWB technologie.
  Interaktivní ukázka high-end lokační UWB technologie – digitalizace závodu autodráhy. Prezentace firmy Sewio.

  Vývoj chytrých vozů budoucnosti.
  Od infotainmentu, konektivity a elektroniky vozu až po cyber security. Prezentace firmy Škoda Auto.

  Bring Auto gratuluje k 20. výročí vzniku FIT.
  Delivery robot se představuje v dynamické ukázce na ul. Božetěchově. Prezentace firmy Bring Auto.

  Ukázka programování na Ozobotech.
  Nastavte dráhu minirobotkovi a ovládejte ho svými pokyny. Prezentace firmy Red Hat.

  Praktická ukázka funkce antikolizního a mapovacího systému.
  Společnost Roboauto předvede využití moderní senzoriky pro konstrukci antikolizních a mapovacích systémů firmy Roboauto.

  FNZ open platform API.
  Globální API pro otevřené finance firmy FNZ.

  OTT a video streaming v interaktivní ukázce
  24i Media a interaktivní ukázka produktu z oblasti OTT a video streamingu ve stylu Netflix. Občerstvení a prezentace firmy 24i.

 • Leoš Dvořák: Software Quo vadis
  Kde: D105

  Software, který vdechl život prvním počítačům již v 50tých letech 20tého století se stal nedílnou součástí života každého z nás. Dovolím si udělat exkurz do historie ať již z pohledu počítačů a jejich operačních systémů tak i z pohledu aplikačního. Historie také jednoznačně ukazuje trend stoupajícího významu firem, které mají SW jako hlavní produkt. Ale nejen tyto firmy jsou tahouny současné ekonomiky. Programy je dnes řízeno téměř vše s čím se v běhu svého života setkáváme a to již od narození až po odchod z tohoto světa. Software je nedílnou součástí všech nebo téměř všech oblastí lidského snažení a to včetně umělé inteligence, která posouvá lidstvo k takzvanému „bodu singularity“. To jest bodu, kdy stroj sám stvoří stroj chytřejší než je on sám. Kromě statistických údajů a příkladů se zmíním o softwaru, tedy inteligenci použité při vývoji v oblasti samořiditelných aut a velkých datech, která nás více a více obklopují.

  Leoš Dvořák ve svém bohatém profesním životě vedl v pozici ředitele výzkum a vývoj v celé řadě významných světových firem a technologických oblastí, od polovodičového průmyslu ve firmě AVX corp., přes automatizaci a chytrá řešení ve firmách Honeywell a Siemens, až po autonomní řízení ve společnosti Valeo, kde je v současnosti ředitelem výzkumu a vývoje.

 • Projev pana děkana ke 20. výročí FIT, vyhlášení oceněných prací Excel@FIT, řeč Renáty Chlebkové z ADRA
SCIENCE ZONE EDU ZONE ACTIVITY ZONE KIDS ZONE FOODS ZONE MUSIC ZONE ART ZONE